Miniatura artykułuPacjenci z Podkarpacia zyskają nowoczesne świadczenia w zakresie leczenia chorób  układu oddechowego z uwzględnieniem chorób cywilizacyjnych. Komitet Sterujący RPO zdecydował o rozszerzeniu o kolejne etapy realizacji projektu, w wyniku którego zostaną rozbudowane budynki należące do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, przy ulicy Rycerskiej. Szpital obejmie także specjalistyczną opieką ozdrowieńców po przebytym koronawirusie.

Miniatura artykułu: Koncentratory tlenu dla podkarpackich pacjentów300 koncentratorów tlenu wspomoże podkarpackich pacjentów zmagających się z Covid-19. Koncentratory zostały zakupione z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020, znajdują się wypożyczalniach Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli, Fundacji imienia Józefa Becka w Chełmcu, Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz Fundacji Rudek dla Życia.

Miniatura artykułu: Jak zapobiegać zakażeniu?

KORONAWIRUS Przenosi się drogą kropelkową, a więc podczas kaszlu, kichania, ale również poprzez dotykanie dłońmi oczu, nosa i ust.

miniatura artykułu: Seniorze zadbaj o siebieKoronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla seniorów i osób z chorobami towarzyszącymi. 

Fundacja Poza Schematami prowadzi ogólnopolską kampanię "Bez Chemii na Drodze".

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował cykl 10 filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”. Jest to nowy projekt, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.