201008 lotnisko Poczenia

 Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty do Niderlandów już za miesiąc!

Nowy przewoźnik rozpocznie loty już szóstego listopada. Samoloty Wizz Air będą latać dwa razy w tygodniu: w listopadzie w poniedziałki oraz w piątki, a od grudnia we wtorki i w soboty. Wylot z Eindhoven zaplanowano na godzinę 9.00. Samolot w drogę powrotną z Rzeszowa do Eindhoven wystartuje o 11:35. Z Rzeszowa przewoźnik operować będzie na samolotach Airbus A320 posiadających 180 foteli.

W czasie konferencji prasowej marszałek Władysław Ortyl powiedział:

Nasze lotnisko ma tak korzystne położenie, że będzie mogło na ten kierunek ściągać pasażerów nie tylko z naszego województwa, czy kraju, ale także spoza jego granic. Będziemy czekali na kolejne kierunki, które WIZZ AIR mógłby otworzyć z naszego lotniska. Jest to historyczna chwila z tego tytułu, że operuje samolotami Airbus, dlatego jest to wyzwanie dla pracowników, gdyż poszerza to ich kompetencje i umiejętności.

Eidhoven jest położone nad rzeką Dommel, w prowincji Brabancja Północna, czwartej pod względem ludności w Niderlandach. To miasto uniwersyteckie i wielokulturowe, uwiecznione w pracach malarskich Vincenta van Gogha. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Philips Museum – Muzeum Historii i Wyrobów firmy, które prezentuje wszystkie etapy rozwoju dzisiejszego koncernu – począwszy od pierwszej żarówki z żarnikiem z włókna węglowego, przez radia, aparaty rentgenowskie, sprzęt AGD i RTV, urządzenia  z rynku automatyki użytkowej.

 

 

Uczestnicy konferencji zgodnie zapewniali, że nowe połączenie korzystnie wpłynie na rozwój branży lotniczej oraz turystycznej w regionie i umożliwi pasażerom z Podkarpacia tanie podróże do Niderlandów. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Ceny zaczynają się od 69 PLN.

Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza państwa na pokład samolotów z młodej floty Wizz Air – zachęcał George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air. 

Port lotniczy w Eidhoven to drugie największe lotnisko w Niderlandach -  w 2019 roku obsłużyło 6 780 796 pasażerów. Czas przejazdu z lotniska do centrum miasta to około 20 minut. W siatce połączeń lotniska Eindhoven znajduje się przeszło 80 kierunków do 30 krajów. Od Amsterdamu dzieli go 125 km a od Hagi 143 km.

Nowe połączenia ruszą już od 6 listopada. Każdy przelot z Jasionki do Eidhoven zabierze 180 pasażerów aż dwa razy w tygodniu. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji.

 

Tekst/Zdjęcia: A. Magda
Video: M. Romankiewicz
Biuro Prasowe UMWP