Miniatura artykułuJak samorządy województw są przygotowane do przyszłej perspektywy finansowej, w jaki sposób mogą ze sobą współdziałać w zakresie likwidacji skutków klęsk żywiołowych i czy zastosowanie instrumentów zwrotnych przełoży się na wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw – na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć samorządowcy na Konwencie Marszałków Województw RP, który odbył się w Toruniu.

Miniatura artykułuMielec był kolejnym miastem na trasie podkarpackiego maratonu konsultacji Regionalnej Strategii Innowacji. Spotkanie odbyło się w inkubatorze IN-TECH1 Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu. Samorząd Województwa reprezentował marszałek Władysław Ortyl. 

Miniatura artykułuWartość złożonych wniosków to ponad 42 mln zł 178 wniosków na łączną kwotę ponad 42 mln zł to wynik zakończonego właśnie naboru do Programu grantowego PCI. To pokazuje ogromne zainteresowanie projektem i zaangażowanie podkarpackich uczelni. Aż 159 projektów zakłada opracowanie technologii wpisujących się w kierunki szczególnie istotne dla rozwoju Podkarpacia.