Listy gratulacyjne z okazji jubileuszu rzeszowskiej Stali, w imieniu marszałka województwa, wręczył zawodnikom, trenerom oraz działaczom Stali Rzeszów Stanisław Kruczek, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Wszystko podczas uroczystej gali w piątek, 30 stycznia.

Uroczystości w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego rozpoczęła msza święta w intencji zawodników i klubowych działaczy. Po niej przyszedł czas na prezentację dorobku jednego z największych klubów na Podkarpaciu. Były też okolicznościowe przemówienia oraz wręczenie wyróżnień. Te w imieniu marszałka województwa przekazał Stanisław Kruczek, członek zarządu.

- Sport to nie tylko rywalizacja, sport to przede wszystkim kształtowanie osobowości, szlachetnych postaw, kształcenie w kierunku rozwoju najlepszych ludzkich wartości, sport to także uczenie mądrego patrzenia na świat. W obecnych, jakże trudnych czasach, potrzebni są ludzie, którzy swoją pasją, profesjonalizmem, wiedzą i doświadczeniem chcą i potrafią dzielić się z innymi – napisał w listach do nagrodzonych marszałek Władysław Ortyl.

Wśród wyróżnionych znalazł się także Jan Domarski zdobywca pamiętnej bramki w meczu z Anglią na stadionie Wembley w 1973 roku.

ZKS Stal Rzeszów powstał w 1944 roku. W tym czasie zdążył wychować wielu znakomitych sportowców chociażby Adama Sandurskiego, zapaśnika święcącego triumfy w europejskich i światowych zmaganiach.

Sebastian Kieszkowski
Biuro prasowe UMWP
fot. Marek Grzesik
Departament Edukacji, Nauki i Sportu