20190905 132303   W dniach 5-6 września 2019 r. dwóch przedstawicieli województwa podkarpackiego - Partnera projektu OUR WAY oraz reprezentant Regionalnej Grupy Roboczej Interesariuszy Województwa Podkarpackiego wzięli udział w Konferencji Greenways Heritage „Zwiększanie dziedzictwa i innowacji: kształtowanie przyszłości zielonych szlaków” oraz w rozdaniu 9 Europejskich Nagród Greenways, która odbyła się na Łotwie.

 

 

 

Rozdanie 9 Europejskich Nagród Greenways zostało zorganizowane przez Europejskie Stowarzyszenie Greenways (EGWA) we współpracy ze Stowarzyszeniem Turystycznym Vidzeme oraz przy wsparciu Łotewskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju. Celem jest promowanie przykładów najlepszych praktyk z zakresu Greenways i wspieranie ich w całej Europie.

 

Sześć zielonych szlaków z: Łotwy, Czech, Austrii i Hiszpanii zostało wyróżnionych za najlepsze praktyki w Europie. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Dikli, w regionie Vidzeme na Łotwie, z udziałem m.in. Ministra Transportu, Ministra Sprawiedliwości Łotwy.

 

Ponadto przedstawiciele projektu OUR WAY wzięli udział w wizycie studyjnej na szlaku rowerowym Green Railways, który wykorzystuje dawne linie kolejowe w celu zwiększenia wartości historii i dziedzictwa kolei. 

Our Way