Przed nami kolejna Noc Muzeów. Na wszystkich tych, którzy lubią nocą zwiedzać wystawy, brać udział w koncertach, projekcjach, warsztatach oraz innych wydarzeniach kulturalnych, czekają atrakcje przygotowane przez placówki kultury samorządu województwa. Zobaczcie, jak możecie spędzić noc 18 maja.

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej

https://mnzp.pl/pl/node/886

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej wraz ze wszystkimi swoimi oddziałami będzie czynne w sobotnią noc do godz. 24.00. Wśród atrakcji zwiedzanie wystaw, pokazy uzbrojenia, wyposażenia i umundurowania żołnierzy z 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich im. gen. A. Galicy w Przemyślu. Będą też atrakcje dla dzieci - warsztaty plastyczne, a także koncert Pawła Szymańskiego, a w podcieniach Muzeum Historii Miasta Przemyśla koncert piosenek kresowych. To nie wszystkie atrakcje, więcej informacji na stronie muzeum.

BWA Przemyśl

 https://www.bwaprzemysl.pl/?1805-nocwgalerii-2019

W ramach Nocy Muzeów przemyskie BWA zaprasza na wystawę prac malarskich Jadwigi Marii Jarosiewicz. Będą też wieczorne rozmowy o sztuce oraz koncert zespołu NAGAPE. Start o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie

http://nocmuzeow.muzeum.rzeszow.pl/muzeum-okregowe-w-rzeszowie/

Tegoroczna Noc Muzeów to ostatnia okazja do obejrzenia wystawy prezentującej kolekcję kobiecej garderoby wraz z zespołem akcesoriów w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, która została zakupiona dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2018 roku. Inne atrakcje na stronie muzeum.

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

http://www.muzeumzarnowiec.pl/

W muzeum w Żarnowcu będzie można zwiedzać nocą stałe wystawy, odbędzie się kiermasz wydawnictw muzealnych, a także koncert słuchaczy Szkoły Wokalno-Aktorskiej „Od piosenki do arii” oraz recital poetycko-muzyczny Liczy się tylko miłość – w wykonaniu Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej. O innych atrakcjach można przeczytać na stronie muzeum.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,3741,noc-wojewodzkiej-i-miejskiej-biblioteki-publicznej-w-rzeszowie-dn-18-05-2019-r-zaproszenie.html

Biblioteka wojewódzka przygotowała na tę wyjątkową noc moc atrakcji. Będzie nastrojowy koncert z gitarą – recital Piotr Krępecia, wystawy, zwiedzanie magazynów książek, warsztaty z robienia kolaży, będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce w epokowej stylizacji.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej

https://muzeumulmow.pl/pl/aktualnosci/noc-muzeow-2019-w-muzeum-polakow-ratujacych-zydow/

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Muzeum w Markowej poświęcona jest Grupie Berneńskiej – polskim dyplomatom w Szwajcarii, którzy w czasie II wojny światowej ratowali Żydów zaopatrując ich w fałszywe paszporty. O tej niezwykłej historii, odkrytej niedawno, opowiedzą goście specjalni – Ambasador RP w Szwajcarii Jakub Kumoch oraz dziennikarz „Gazety Prawnej” Zbigniew Parafianowicz. Rozmowie towarzyszyć będzie projekcja filmu „Paszporty Paragwaju” w reżyserii Roberta Kaczmarka, a także prezentacja dwóch wystaw czasowych – „Passports for Life” oraz „Paszporty”, poświęconych akcji polskich dyplomatów z Berna. Udział w tym wydarzeniu na podstawie wcześniejszej rezerwacji. Będzie też można zwiedzać Muzeum i Sad Pamięci.

BP UMWP