DSC09175Jak wygląda rynek pracy w Polsce i Unii Europejskiej, czy polskie firmy mogą skutecznie konkurować na rynkach zagranicznych, w jaki sposób nowe technologie zmieniają medycynę – na te i wiele innych pytań próbowali odpowiedzieć uczestnicy odbywającego się w podrzeszowskiej Jasionce Business Without Limits. Podczas drugiego dnia tego unikalnego wydarzenia biznesowego miała miejsce uroczysta Gala, w której udział wzięli wicemarszałek Bogdan Romaniuk oraz przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś.

Podczas gali uhonorowano podkarpackie firmy, które nagrodzono statuetkami Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Nagradzane przedsiębiorstwa nie tylko są liderami w swojej branży, ale też służą przykładem innym, jak należy rozwijać i prowadzić biznes. Wyróżnienie podkarpackich firm przekłada się także na promowanie rozwoju gospodarczego województwa i współtworzenie jego współczesnego ekonomicznego oblicza.
Gala stała się także okazją do wyróżnienia najlepszych produktów spożywczych wytwarzanych na Podkarpaciu. Certyfikaty „Smaczne bo Podkarpackie”, producentom żywności wręczyli wicemarszałek Bogdan Romaniuk i przewodniczący sejmiku Jerzy Cypryś. W sumie przyznano 27 certyfikatów oraz 6 wyróżnień.

Celem Programu jest wyłonienie i wypromowanie produktów spożywczych wytworzonych przez przedsiębiorstwa mające swe zakłady na Podkarpaciu. Program ma promować i pomagać w wyborze konsumentom tych produktów, które ze względu na swoją wysoką jakość, unikalne walory smakowe i zapachowe, reprezentują nieprzeciętny poziom, godny do naśladowania oraz spełniają wymagania jakości handlowej. Program jest adresowany do wszystkich producentów żywności działających na terenie województwa podkarpackiego.
Na koniec wręczono także nagrody „Podkarpackie Ekrany” przyznane przez Telewizję Rzeszów. Nagrody trafiły do organizacji, które na co dzień zajmują się pomaganiu młodym przedsiębiorcom, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie.

Poniżej lista certyfiatów oraz wyróżnień wręczonych w ramach  "Smaczne bo Podkarapckie".

 

Tekst: D. Kozik
Fot. B. Czarnecki
UMWP