Miniaturka artykułuW Ogrodzie Angielskim przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się koncert plenerowy „Kochajmy Polskie Piosenki” w wykonaniu Grohman Orchestra, który zakończył jubileuszowy 60. Muzyczny Festiwal w Łańcucie. W koncercie uczestniczyli wicemarszałkowie: Ewa Draus i Piotr Pilch.

 

 Uczestnicy mogli wsłuchać się w utwory Czesława Niemena, Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty, a także zespołów Perfect i Lombard w wykonaniu Jacka Kotlarskiego. Dyrygentem i aranżerem był Krzysztof Herdzin.

Tegoroczny Muzyczny Festiwal w Łańcucie był długo wyczekiwany przez miłośników dobrej muzyki. Na żywo, przed publicznością odbył się on po roku przerwy ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Koncerty odbywały się w dwóch salach: w Sali Balowej Muzeum - Zamku w Łańcucie i w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Festiwal zakończył koncert plenerowy.

W programie Festiwalu, który rozpoczął się 20 czerwca w Filharmonii Podkarpackiej, znalazły się liczne koncerty i recitale. Przed  publicznością wystąpili między innymi: Ivo Pogorelich, Zemlinsky Quartet, Liv Migdal, Eglė Staškutė, Marcello di Capua, zespół San Luis Tango oraz Duo fortepianowe Lucas&Arthur Jussen.

Tekst: D. Kozik

Biuro Prasowe UMWP