Miniatura artykułu: W poszukiwaniu bohaterów o wielkich sercachAż 7240 złotych – taką kwotę udało się zebrać podczas dzisiejszej licytacji przedmiotów na antenie Radia Rzeszów w ramach akcji: „Podkarpackie Dzieciom – Zostań Naszym Bohaterem”. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi: gitara elektryczna, sportowa odzież, pas lasowiacki, a także przejazd samochodem retro.

W audycji „Tu i teraz” w godzinach 10.00-12.00 na antenie Radio Rzeszów dziennikarze Bernadetta Szczypta i Adam Głaczyński poprowadzili licytację przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Najwyższą kwotę podczas licytacji uzyskała gitara elektryczna. Za pierwszą gitarę wyprodukowaną przez Pusz Guitars – firmę zlokalizowaną w Sędziszowie Małopolskim zapłacono 2100 złotych. Niewiele mniej zapłacono za przelot samolotem z lotniska w Krośnie, bo aż 1700 złotych. Organizatorem i realizatorem tej nieziemskiej przejażdżki jest ekipa Cellfast Flying Team z Krosna.

Udział w licytacji wziął także ufundowany przez marszałka Władysława Ortyla kosz z podkarpackimi przysmakami.

Cieszę się, że ta wspaniała akcja trafiła na antenę Radia Rzeszów. Pokazuje ona, że mieszkańcy Podkarpacia mają wielkie serca, serca rozumiejące potrzeby innych i gotowe nieść pomoc. To ważne, aby dzięki takim przedsięwzięciom pokazywać ludzką solidarność, która naprawdę robi ogromne wrażenie – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

500 złotych podczas licytacji zapłacono za przejazd 100-letnim samochodem retro po Rzeszowie i okolicach. Przejazd Citroenem AC4 z 1929 roku został ufundowany przez pana Jakuba Zawadzkiego, miłośnika zabytkowych czterech kółek. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się także sportowa odzież przekazana od twórcy zjawiskowych motocykli, firmy Game Over Cykles - podkarpackiej marki tworzącej motocykle typu custom. Za sportową bluzę, koszulkę i czapeczkę z symbolem GOC zapłacono 420 złotych.

Modny lasowiacki pas będący dziełem Fundacji Artystycznej GA MON z Tarnobrzega, której nadrzędnym celem jest ochrona i promocja kultury lasowiackiej został zlicytowany na kwotę 360 złotych, natomiast ekologiczne kosmetyki, których fundatorem jest firma NoveltyUnit poszły za 600 złotych.

Koszulka z autografami siatkarek KS DevelopRes Rzeszów osiągnęła na licytacji kwotę 250 złotych, a tort okolicznościowy podarowany przez pana Kazimierza Raka z cukierni Rak & Orłowski osiągnął cenę 200 złotych. Z kolei za płytę Arka Kłusowskiego, charyzmatycznego wokalisty, kompozytora i tekściarza, obdarzonego jednym z najoryginalniejszych głosów w kraju zapłacono 110 złotych.

Polskie Radio Rzeszów włączyło się do akcji „Podkarpackie Dzieciom – Zostań Naszym Bohaterem”. Jest to zbiórka charytatywna, którą organizują Fundacja Iskierka oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. W tym roku chodzi o zebranie środków na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG, z których korzystają m.in. pacjenci Kliniki Onkohematologii w Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie.

Tekst D. Kozik

Biuro Prasowe UMWP