Miniatura artykułu: Podkarpackie nie pozwala zagubić talentów

 

Jestem dumny, że Podkarpacie może pochwalić się tak wieloma uzdolnionymi młodymi ludźmi. Wspieramy młode talenty i zabiegamy o to, aby młodzież otrzymując od nas szansę rozwoju była dumna z regionu, który nie pozwala im zagubić talentów – mówi marszałek Władysław Ortyl na temat uczniów nagrodzonych w tym roku w ramach programu stypendialnego „Nie zagubić talentu”.

Program „Nie zagubić talentu” realizowany jest od 2008 roku. Zarząd Województwa Podkarpackiego co roku przyznaje w jego ramach stypendia i nagrody pieniężne dla najzdolniejszych uczniów województwa podkarpackiego.

W 2020 roku w ramach „Nie zagubić talentu”  zarząd województwa przyznał 109 stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe oraz artystyczne. Zdecydował także o przyznaniu 93 nagród dla laureatów oraz finalistów olimpiad przedmiotowych oraz konkursów kuratoryjnych. Tym samy na program „Nie zagubić talentu” w 2020 roku przeznaczono z budżetu województwa prawie 500 tysięcy złotych. 

Co roku stypendyści i laureaci nagród spotykali się, by osobiście odebrać gratulacje z rąk marszałka województwa. W tym roku stypendia już są pożytkowane przez młodzież, a sama uroczystość przybrała formę krótkiego zdalnego spotkania, które zostało zarejestrowane i do obejrzenia którego zachęcamy.

Czym jest program i jakie ma wpływ na życie młodych ludzi w materiale filmowym mówią zarówno gospodarz regionu marszałek Władysław Ortyl, kurator oświaty Małgorzata Rauch, jak i sami nagrodzeni oraz ich nauczyciele.

Program „Nie zagubić talentu” to jednak nie wszystko, bo jest tylko jedną z form wsparcia dla młodych. Od wielu lat Samorząd Województwa Podkarpackiego w trosce orozwój młodych talentów prowadzi liczne programy stypendialne dla młodzieży. Co roku na stypendia dla utalentowanej młodzieży z budżetu Województwa Podkarpackiego przeznaczane jest około 4,5 mln złotych. Dzięki temu wsparcie od Zarządu Województwa Podkarpackiego trafia co roku do około 1500 młodych mieszkańców Podkarpacia.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i zwycięzcom nagród. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego tegoroczny program stypendialny.  

Nagrody pieniężne dla uczniów

Stypendyści

Aleksandra Gorzelak -Nieduży

Biuro prasowe UMWP