Miniatura artykułu: 11 listopada w sercach i w domach Polaków

Tegoroczna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości zostanie w naszej pamięci na lata, gdyż jest świętowana w sercach i domach Polaków.

Marszałek Władysław Ortyl brał udział w skromniejszych niż zwykle obchodach w Rzeszowie, które zaczęły się od wspólnego złożenia kwiatów pod Pomnikiem Leopolda Lisa Kuli.

O 10.00 uczestnicy przenieśli się do kościoła pw. Św. Wojciecha i Św. Stanisława, by wziąć udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę.

Dzisiejsze obchody odbyły się bez przemówień i dużych zgromadzeń, uczestnicy złożyli symboliczne kwiaty także po mszy przy Pomniku Piłsudskiego.

Tradycyjnie w przeddzień obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przed Pomnikiem Wolności w Mielcu spotkali się przedstawiciele środowisk patriotycznych. W związku z pandemią, było to spotkanie w bardzo wąskim i symbolicznym gronie. Nie zabrakło marszałka Władysława Ortyla, który złożył wiązankę kwiatów pod pomnikiem oraz zapalił symboliczny znicz przed Obeliskiem Niepodległości, ustawiony tuż obok Pomnika Wolności z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Ze względów bezpieczeństwa zachęcamy, by Polacy obchodzili 102 rocznicę odzyskania Niepodległości w domach, włączając się w obchody online.​

tekst: Anna Magda, Tomasz Leyko

zdjęcia: Mateusz Romankiewicz, Tomasz Leyko

Biuro Prasowe UMWP