Miniatura artykułu: Kolejne wsparcie dla podkarpackich szpitali

Dzięki unijnemu wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego kolejne partie środków ochrony osobistej trafiają do podkarpackich placówek walczących z pandemią COVID-19.

 Pomoc trafi do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie oraz do szpitali wojewódzkich w Przemyślu i Krośnie. Środki ochrony otrzymają także wojewódzkie stacje pogotowia ratunkowego w Przemyślu i Rzeszowie.

Placówki otrzymają:

  • półmaski  ochronne typu FFP2/FFP3  (KN95) – szpitale w Rzeszowie i Przemyślu po 1,5 tys. sztuk, a szpital w Krośnie tysiąc sztuk. Stacje pogotowia po 1 250 sztuk.
  • przyłbice ochronne – w zależności od potrzeb placówki od 300 do 500 sztuk.
  • maseczki ochronne chirurgiczne – szpital w Przemyślu – 7 tys. sztuk, szpitale w Krośnie i Rzeszowie po 6 tys. sztuk, zaś stacja pogotowia w Przemyślu – 3 tys. a pogotowie w Rzeszowie – 4 tys. sztuk.

To wsparcie trafia tym razem do placówek wojewódzkich, na które zostały nałożone przez wojewodę zadania związane z pandemią COVID-19. Chcemy, żeby były do tego jak najlepiej przygotowane. Dobrze, że udało nam się wykorzystać unijne wsparcie i zabezpieczyć wcześniej takie środki – mówi marszałek Władysław Ortyl.

W sumie do placówek trafi 26 tys. maseczek chirurgicznych, 1 850 przyłbic i 6,5 tys. półmasek ochronnych typu FFP2/FFP3.

tekst: Monika Konopka, zdjęcia: Daniel Kozik

Biuro Prasowe UMWP